افزایش سئو سایت

افزایش سئو سایت

در این مطلب سعی شده تا راههای معمول و موثر در زمینه افزایش سئو سایت رو مطرح کنم.هر شخصی بعد از اینکه سات یا وبلاگی ایجاد میکنه ناچارا به مبحثی به نام سئو روبرو میشه که این مبحث در ابتدا برای افراد مبتدی میتونه پیچیده و سخت به نظر بیاد و یا حتی باعث بشه تا فرد کلا نا امید بشه در واقع افزایش سئو سایت مثله داشتن یه فروشگاه در شلوغ ترین نقطه ی شهر و در نتیجه برخورداری از مشتریان بیشتر هست.در ادامه به راههای افزایش سئو می پردازیم

:انتشار مطالب مرتبطاولین و شاید مهمترین مسئله در افزایش سئو بحث ارائه مطالب با کیفیت که نظر موتورهای جستجوگر ,کاربران و بازدید کنندگان از سایت شما را جلب کند می باشد.بطور واضح کیفیت محتوای ارائه شده باعث افزایش بازدید از سایت و در نتیجه امتیاز مثبت موتورهای جستو جو برای سایت خواهد شد.تا جای ممکن سعی کنید برای مطالب ارائه شده کلمات کلیدی مرتبط تعیین کنید و این کلمات کلیدی در پارگرافهای مختلف مطلب مورد نظر تکرار شود.برای کلمات کلید و برچسب ها و هواین از فونت های درشت و کج و... استفاده کنید و لی نه بطوری که بیشتر از حد معمول نشان دهد.بهترین صفحات ,صفحاتی هستند که برای کاربران و نه برای موتورهای جستجو نوشته شده اند.


:ابرداده((metadata

در زمان طراحی سات خود , برای هر صفحه در بین تگ های ابرا دادها را وارد کنید که در واقع اطلاعاتی در باره محتوای هر صفحه ارائه می دهند.اگرشما یک سایت CMS (سیستم مدیریت محتوا) دارید بصورت پیش فرض ابرا داده های زیر برای شما درج گردیده است:
:بروزرسانی مطالب و سایت بصورت منظم


یکی از مهمترین شاخص ها در بحث افزایش سئو و بازدید از سایت , بروزرسانی مطالب بصورت مرتب و روزانه می باشد.این موضوع برای موتورهای جست و جو نیز حائز اهمیت می باشد بنابران باید سعی کنیم تا مطالب سایت بصورت روزانه و یا حداقل منظم بروزرسانی شود.  • عنوان ابرا داده:
    عنوان ابرداده تعیین کننده عنوان صفحه نمایش داده شده در بالای پنجره مرورگر است. این مهم ترین ابرداده را در صفحه شما است. برای کسانی که از سیستم مدیریت محتوااستفاده میکنند یک سیستم خودکار برای ایجاد عنوان ابرداده برای هر صفحه وب وجود دارد.
  • توضیحات ابرداده:
    توضیحات ابرداده در واقع توضیحی است که در پاسخ به موتورهای جستجو براگردادنده میشود و باید سعی شود آنچنان جذاب باشد که کاربران و افراد را تشویق به ورد به سایت و صفحه شما نماید.
  • کلمات کلیدی ابرا داده:
    کلمات کلیدی ابرداده در واقع کلماتی هستند که در موتور های جست و جو جهت یافتن محتوای مرتبط با مطالب مورد نظر کاربر استفاده می شود.ولی باید سعی بر این باشد که بیش از حد از کلمات کلیدی استفاده نشود چرا که میتواند باعث نادیده گرفتن شدن صفحه و کلمات کلیدی از سوی موتورهای جست و جو شود.بطور معمول از 6 تا 8 عبارت که هر عبارت هم از 1 تا 4 کلمه را دار است استفاده نماید.


:داشتن لینک های شایسته و مشخص در سایتبه جای استفاده از لینک های مانند "اینجا کلیک کنید" بهتر است از نام مقصد استفاده کنید زیرا لینک "اینجا کلیک کنید" برای موتورهای جست و جو هیچ ارزشی ندارد در عوض به کابردن نام مقصد جهت لینک دادن میتواند باعث افزایش سئو و رتبه ی سایت شود.


:استفاده از تگ های alt

همیشه از ویژگی alt جهت تصاویر و ویدئو های خود برای تعیین متن جانشین استفاده نمایید تا در صورت عدم امکان نمایش تصویر, ویدئو و یا برای کاربرانی که از مرورگارهای فقط متنی استفاده میکنند نشان داده شده و به عنوان یک امتیاز مثبت از سوی موتور های جست و جو در نظر برای سایت شمادر نظر گرفته شود.


شرکت فناوری اطلاعات پویاسازان داده های عصر ایرانیان با داشتن کادری مجرب و با تجربه ی طولانی در زمینه طراحی سایت,انجام پروژهای مختلف برنامه نویسی و شبکه آماده ارائه خدمات خود به کاربران و صاحبان مشاغل مختلف می باشد.

منبع:شرکت فناوری اطلاعات داده های عصر ایرانیان

افزایش سئو سایت برای موتورهای جستجوگر برای حضور سایت در رتبه اول گوگل